Bir süre önce kulüp başkanımız İlhan Cavcav, dürüst gazeteciliğini iyi bildiğimiz değerli bir basın mensubuna çeşitli açıklamalar yapmıştı. Bu açıklamaların geneli, ama en fazla da çok sevdiğimiz teknik direktörümüz İbrahim Üzülmez ile ilgili olan kısmı tarafımızdan da sert biçimde eleştirilmişti. Cavcav’ın sözlerinin bizlerce onaylanan tek kısmı ise, güzel şehrimiz Ankara’yı 22 yıldır kirleten, belediyecilik anlayışı ve hayata bakış açısıyla hepimizin gençliğini, çocukluğunu çalan malum şahısla ilgiliydi… Çünkü İlhan Cavcav, o garip mülakatının en kayda değer ve dikkate alınması gereken bölümünde, bahsedilen şahsın kendi himayesi altında eğlencesi olarak kurup piyasaya sürdüğü ucube futbol takımına kaynak aktarmak için nasıl usulsüz yollara başvurduğundan ve Gençlerbirliği camiası üzerinde nasıl baskı kurmaya çalıştığından bahsediyordu.

Bugün o açıklamaların, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek hakkındaki kısmı ile ilgili Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün sosyal medya hesaplarından, İlhan Cavcav imzası ile bir özür metni yayınlandı ve röportajı yapan basın mensubu kusurlu ilan edilmeye çalışıldı. Ancak ne özür, ne de basın mensubunun kusurlu olduğu iddiası inandırıcı geldi. Öncelikle İlhan Cavcav hiç canını sıkmasın, biz bu özür açıklamasının, hemen Osmanlıspor maçının ertesinde, hangi şartlar altında ve hangi tehditlerin oluşturduğu baskıyla yapıldığını tahmin ediyoruz. Biz kendisinin özür açıklamasını değil; daha önce kendi partisindeki üst düzey yetkililer tarafından “parsel parsel” usulsuzlukler yaptığı için suçlanan, konu çıkar ve belediyenin gücünü kullanarak dayatma yapmak olduğunda hiçbir şeyden kaçınmayan, Gençlerbirliğimiz ile beraber Ankara’nın iki önemli camiasından diğeri Ankaragücü’nü parçalayıp yıkan şahısla ilgili yaptığı ilk açıklamayı dikkate alıyor ve tüm kamuoyunun dikkatini de buraya çekiyoruz.

Evet özür dilenecek kişiler var: Cavcav’ın ilk açıklamaları için Teknik Direktörümüz İbrahim Üzülmez’den, bugünkü özür metni için de Anadolu Ajansı Muhabiri Musa Samur’dan, Başkan İlhan Cavcav adına özür diliyoruz.